SIA ”Aizkraukles slimnīcas” valde informē
17.02.2010


2010.gads lielas pārmaiņas veselības aprūpē Aizkraukles reģionā salīdzinājumā ar 2009.gada nogali nav nesis. Kā jau visā valstī- naudas daudzums kļuvis mazāks, bet Aizkraukles slimnīca cenšas rast optimālu modeli, lai sabalansētu iedzīvotāju vajadzības un mūsu iespējas.

Ambulatorā daļa.
Poliklīnikas finansējums 2010 gadā ir 25 000 Ls mēnesī, bet 2009.gadā bija 29 000 Ls mēnesī. Tai pat laikā samazinājās pacienta iemaksa no 5,00 Ls uz 3 Ls, līdz ar to poliklīnikas tā saucamā kvota ir samazinājusies kopumā vidēji par 30%. Par cik slimnīcas vadība janvāra mēnesī nezināja valsts finansējuma apmēru, tad janvārī kvotas netika samazinātas un tādejādi valsts par iedzīvotājiem sniegtajiem pakalpojumiem mums nesamaksāja 7 000 Ls.

Ko tas nozīmē iedzīvotājiem:
Aizkraukles slimnīcas prioritāte ir bērni, grūtnieces un maznodrošinātie iedzīvotāji. Tāpēc centīsimies, lai šīs iedzīvotāju kategorijas maksimāli varētu saņemt veselības pakalpojumus kvotas ietvaros.

Pārējiem iedzīvotājiem diemžēl nāksies pierakstīties pie ārstiem speciālistiem , vai uz izmeklējumiem rindā.

Slimnīcas vadība, lūdz iedzīvotājus būt saprotošiem, jo ne jau savas gribas pēc mēs veidojam šīs rindas, bet mēs nevaram atļauties dotēt iedzīvotājus, jo tādejādi mēs nevarētu sabalansēt  budžetu un rastos zaudējumi, kurus neviens nepamaksās. Piemēram komunālie maksājumi janvāri slimnīcai sastādīja 10 000 Ls.

Protams, ka  pastāv iespēja nokļūt pie ārsta ārpus kvotas, bet tad tas ir maksas pakalpojums. Ārsts speciālists pieņem par 10,00 Ls. Daudziem izmeklējumiem esam maksimāli ( cik vien varam) samazinājuši cenas, apzinoties, ka iedzīvotāju pirktspēja ir zema.

Ir arī labas vēstis. Esam iekārtojuši jaunus kabinetus ginekologiem – iepriekšējās ginekoloģijas nodaļas telpās. Plānojam mēneša laikā piešķir ginekologiem arī atsevišķu sonogrāfu. Līdz ar to reģiona sievietēm ir atsevišķi izolēta pieņemšana, kas ļoti būtiski ir grūtniecēm vīrusinfekciju  laikā.

Esam iekārtojuši jaunu kabinetu arī neirologiem.
Jau no decembra veicam endoskopijas un kolonoskopijas,  pēc pacientu vēlmes arī narkozē.

Pie mums ir jauns LOR speciālists Dr. Bākulis, kurš pieņem 2 reizes nedēļā- otrdienās un piektdienās.

Dr.Bruņenieks ir apguvis jaunu nozari – fleboloģiju. Mūsu ārsts veiks kvalitatīvu kāju vēnu izmeklēšanu un slimību diagnostiku. Vēnu saslimšanu ārstēšanā izmantojam Eiropas līmeņa modernās metodes un tehnoloģijas (kompresijas terapiju, konvencionālas operācijas, skleroterapiju, lāzer- un radiofrekvences operācijas). Tas nodrošina minimālu darbanespēju, lielisku kosmētisko efektu un ātru atgriešanos aktīvā dzīvē.

Dr. Vizulis ir apguvis jaunu progresīvu metodi- skaņas triecienviļņa terapija. Šī metode tiek izmantota sporta traumu seku-sastiepumu, sasitumu seku likvidācijai, visdažādāko kaula izaugumu-t.s.”piešu”, „radziņu”u.c. sakaļķojumu ārstēšanai. Procedūra piemērota dažāda veida hronisku sāpju ārstēšanai pleca, elkoņa, pēdas u.c. lielo locītavu rajonā.

Traumpunkts.
2010 gadā valsts ir saglabājusi finansējumu traumpunktam, līdz ar to Aizkrauklē ir pieejama 24 stundu ārstu palīdzība traumu, slimību saasinājumu gadījumos. Traumpunktā ir jāmaksā pacienta iemaksa 3,00 ( izņemot atbrīvotās kategorijas). Arī ja nepieciešams rentgens, tad par to jāmaksā tikai pacienta iemaksa 2,00 Ls. Ja sasirgušais saņem injekcijas, tad maksa ir līdzšinējā.

Stacionārs.
Turpina darbu Aizkraukles slimnīcas stacionārs, kuram no 01.09.09. ir piešķirts aprūpes slimnīcas statuss, kas nozīmē, ka Aizkraukles slimnīca nesniedz neatliekamo palīdzību.  Valsts neapmaksā akūto ķirurģiju, akūtus infarktus un insultus u.c.

Aizkraukles slimnīcā ir iespējams ārstēties līdz 8 dienām stacionārā sekojošos profilos:

Bērnu ( Dr.Pauriņa), neiroloģiskā ( Dr. Krišjāne un Dr.Gavare), terapeitiskā ( Dr.Grīgs), endokrinoloģiskās ( Dr.Valtere),ķirurģiskā un uroloģiskā ( Dr.Volkovs), ķirurģiskā (Dr.Leidums), ginekoloģiskā ( Dr.Grīnvalde).

Pacientu iemaksa ir 5,00 Ls diennaktī. Pacientam stājoties stacionārā ir jābūt  ģimenes ārsta nosūtījumam un izmeklējumiem. Ārstēšanās laikā veic tikai kontrol izmeklējumus.

Ja pacients nav izmeklēts pirms stacionēšanās, tad vienojoties ar Jūsu ģimenes ārstu to ir iespējams izdarīt pirmo diennakti noformējoties dienas stacionārā. Maksa par dienas stacionāru ir 5,00 Ls par dienu, papildus 5,00 Ls par nakti, kā arī papildus jāveic pacienta iemaksas izmeklējumiem.

Diemžēl valsts finansējums stacionāram šogad ir tikai pacientam par 8 gultas dienām vienlaicīgi tikai 50 pacientiem. Līdz ar to ilgāka ārstēšanās stacionārā ir apgrūtināta.

Maksas ķirurģija.
Daudzi iedzīvotāji ir sašutuši, ka Aizkraukles slimnīcā apendicīta operācija maksā ap 300 Ls, bet Jēkabpils slimnīcā tikai 30 Ls. Kā jau minējām iepriekš-  Aizkraukles slimnīcai nav neatliekamās palīdzības slimnīcas statusa un līdz ar to par operāciju valsts mums nepamaksā ne medikamentus, ne materiālus, ne algas, ne citus izdevumus, kas ietilpst operāciju izmaksās.

Savukārt plānveida operācijas ( piemēram trūces, žultsakmeņi, metāla stieņu izņemšana, protezēšana, artroskopijas) mūsu valstī nav prioritāte un diemžēl ir maksas pakalpojums. Esam centušies un izveidojuši ļoti konkurētspējīgu cenu. Piemēram žultsakmeņu operācija Aizkrauklē, bez gultu dienām, maksā 250 Ls, Rīgas Stradiņa Universitātes klīnikā 580 Ls, Gaiļezerā 485 Ls, Jūras Medicīnas centrā 438 Ls. Iestādes vadība un personāls nepārtraukti paplašina manipulāciju un operāciju klāstu, optimizē ārstēšanās izdevumus un mēģina atvieglot pacientiem citas ar veselības atgūšanu saistītās darbības.   Operācijas veic pieredzējuši speciālisti no dažādām  Vadošām Latvijas Klīnikām, kā arī mūsu slimnīcas ķirurgi, kuri turpinās veikt jau izkoptās operācijas un apgūt jaunas metodes.

Aprūpe Mājās.
Pacientam veselības aprūpes pakalpojumus mājās sniedz, ja viņiem nepieciešama regulāra ambulatorā  ārstnieciskā palīdzība ( pat 2 x dienā), bet medicīnisku indikāciju dēļ pacients nespēj ierasties ārstniecības iestādē. Šis pakalpojums tiek sniegts pilnīgi bez maksas ( ne medikamenti, ne pārsienamais materiāls, ne atlīdzība medicīnas māsiņai pacientam nav jāapmaksā) , pie šādām diagnozēm: guļoši pacienti ar ļaundabīgiem audzējiem; pacienti ar izgulējumiem, pacienti ar cerebrālo trieku un citiem paralītiskajiem sindromiem. Lai šo pakalpojumu saņemtu- griezties pie sava ģimenes ārsta, lai tiktu izrakstīts nosūtījums aprūpei mājās. Mājas aprūpes māsas telefons 26433639.

Mājas vizītes.
Dr.Mauliņš – terapeits, onkologs, algologs (sāpju speciālists) veic mājas vizītes Aizkrauklē un Pļaviņās ( cena 10,00 Ls), Jaunjelgava, Aizkraukles pagasts, Koknese, Skrīveri ( cena 15,00 Ls).

Lai sekotu līdzi jaunumiem Aizkraukles slimnīcā, lūdzu, apmeklējiet mūsu mājas lapu www.aizkrauklesslimnica.lv . Tur ir arī pieejama informācija par ārstu pieņemšanas laikiem, maksas cenrādis, operāciju cenas un cita aktuāla informācija.

Lai SIA „Aizkraukles slimnīca” nepozicionētos tikai kā slimnīca no nosaukuma, esam iecerējuši mainīt mūsu nosaukumu un saukties Aizkraukles Medicīnas Centrs. Juridiskais nosaukums tiks saglabāts.

Aizkraukles slimnīcas valde un visi darbinieki pateicas Aizkraukles novada Domei, tās priekšsēdētājam un deputātiem par darbu, kas ieguldīts piesaistot privātu investoru, kā rezultātā Aizkraukles slimnīca saņēma 300 000 latu lielas investīcijas un tādejādi norēķinājās par visiem parādiem, kas bija radušies 2008. un 2009.gadā, kad krasi mainījās valsts piešķirtais finansējums veselības aprūpei.

Tālruņu numuri: Reģistratūra-   65133875; Traumpunkts- 65133899; Sekretariāts-   65133873

Cieņā,
Aizkraukles slimnīcas
Valdes priekšsēdētāja
A.Vāne
      Atpakaļ