2011

29.11.2011

Ar 2011. gada 01. decembri AMC darbu sāk fizioterapeite Antra Vītola. 

  • masāža;
  • vingrojumi (vingrojumu kompleksa sastādīšana);
  • stājas novērtēšana;
  • konsultācija;
  • manuālā terapija;

 

  • neiroloģiskas saslimšanas;
  • ortopēdiskas saslimšanas;
  • elpošanas sistēmas saslimšanas;
  • ginekoloģiskas un uroģenitālās saslimšanas;
  • reimatoloģiskas saslimšanas.

Pieteikties pa tālr.:65133878

Darba laiks:

Pirmdiena      -

Otrdiena        9.00-15.00

Trešdiena      9.00-15.00

Ceturtdiena   9.00-15.00

Piektdiena      9.00-15.0029.11.2011

Speciālās Valsts skrīninga programmas       

 

Valsts organizētā vēža skrīninga programma ir veselības aprūpes programma, kas balstās uz iedzīvotāju reģistra datiem, centralizētu uzaicinājumu nosūtīšanu, indikatīvo rādītāju datu un klīnisko datu bāzes veidošanu un rezultātu pastāvīgu monitorēšanu, lai laikus atklātu pirmsvēža slimības un vēzi agrīnajās stadijās. Programma apstiprināta ar LR Ministru kabineta 2006. gada 19. decembra noteikumiem Nr. 1046, 37. pielikums.

 

Vārds „skrīnings” (no angļu val.screening – pārbaude) nozīmē lielas cilvēku grupas pārbaudi, atlasot cilvēku grupu, kurai ir paaugstināts risks saslimt ar kādu konkrētu slimību. Sākotnējās izmaiņas zarnu vēža un dzemdes kakla vēža gadījuma nav jūtamas, tāpēc vienīgais veids, kā atklāt audzēju agrīnā stadijā, ir veikt skrīningu.

 

Valsts skrīninga programma ietver : dzemdes kakla, zarnu vēža un krūts vēža izmeklējumus.

 

Dzemdes kakla vēža skrīningtesta citoloģiskais izmeklējums ( veic reizi trijos gados sievietēm vecumā no 25 līdz

70 gadiem). Dzemdes kakla vēzis ir otrs izplatītākais vēzis sievietēm vecumā no 15 līdz 44 gadiem visā pasaulē.

Tā kā dzemdes kakla vēzis bieži attīstās sievietēm viņu dzīves aktīvākajā periodā, šīs slimības radītās sociālās, ekonomiskās un emocionālās problēmas ir ļoti būtiskas. Dzemdes kakla skrīnings ir visefektīgākā metode, kas palīdz agrīni noteikt normai neatbilstošas dzemdes kakla šūnu izmaiņas un HPV infekciju (cilvēka papilloma vīruss, kura onkogēnais tips ir galvenais priekšnosacījums dzemdes kakla vēža saslimšanā). Lai nodrošinātu dzemdes kakla vēža organizēto skrīningu, uzaicinājuma vēstuli mērķa grupas sievietēm sūta reizi trijos gados.

 

2009. gadā uzaicinājuma vēstules uz dzemdes kakla vēža izmeklējumu tiks sūtītas visām sievietēm, kurām paliks 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67 gadi. Uzaicinājumu uz krūts vēža izmeklējumu saņems sievietes, kurām paliks 50, 52, 54, 56, 58, 60, 62, 64, 66, 68 gadi.

 

Zarnu vēža skrīningtests - slēpto asiņu izmeklējums fēcēs (veic pacientiem vecumā no 50 gadiem reizi gadā).

Zarnu vēzis jeb kolorektākais vēzis (tievās un resnās zarnas vēzis) ir viens no visbiežāk sastopamajiem vēžu veidiem (apmēram 10% vēža gadījumu). Zarnu vēzis nerada specifiskas sūdzības. Pacienti var to nepamanīt, līdz tas nav izaudzis līdz pēdējai stadijai. Līdz ar to vairāk nekā puse gadījumu tiek diagnosticēti novēloti. Lai veiktu slēpto asiņu izmeklējumu fēcēs, ģimenes ārsts vai ārsta palīgs (feldšeris) vai medicīnas māsa mērķa grupas pacientam sniedz informāciju par zarnu audzēju skrīningu, nodrošina testa veikšanu un pacienta informēšanu par testa rezultātiem.

 

Krūts vēža skrīnings ar mamogrāfijas metodi ( veic sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem reizi divos gados). Krūts vēzis ir biežākā vēža forma sievietēm. Taču tas ir arī viens no labāk izpētītajiem vēža veidiem. Savlaicīgi atklājot, iespējama krūts vēža sekmīga ārstēšana. ai nodrošinātu krūts vēža organizēto skrīningu, uzaicinājuma vēstuli mērķa grupas sievietēm sūta reizi divos gados.

 

AMC piedalās Valsts skrīninga programmās dzemdes kakla un krūts vēža agrīnai diagnostikai. Ja esat saņēmusi uzaicinājumu uz augšminētajiem Valsts skrīninga programmas profilaktiskajiem izmeklējumiem, varat izmeklējumu veikšanai pierakstīties arī AMC. 11.11.2011

Ar 2011. gada 11. novembri AKCIJA LIMFODRENĀŽAI:

1 reize       10,- LVL

6 reizes     54,- LVL

8 reizes     64,- LVL

10 reizes   70,- LVL 28.09.2011

Aizkraukles medicīnas centra sarakste ar VNC

                                                       

                                                                     VESELĪBAS NORĒĶINU CENTRS

                                                                            Direktoram A. Doveikam

 

                                                                     VESELĪBAS NORĒĶINU CENTRS

Zemgales nodaļas vadītājai D.Vulfai

 Par kvotām un rindu garumu

2011.gada septembrī 

Š.g. 16.maijā SIA „Aizkraukles slimnīca” Jums nosūtīja ambulatorās daļas kvotu analīzi.

Citāts no vēstules ” Diemžēl, ja netiks rasta iespēja 2011. gadā palielināt kvotu un plānotos līdzekļus no līdzekļiem "Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumu īstenošanai" Aizkraukles slimnīcas ambulatorajai daļai, tad informējam Jūs, ka mums nāksies ar 2011. gada augustu-septembri iedzīvotājus pierakstīt rindā uz 2012. gadu pie visiem speciālistiem un uz visiem izmeklējumiem ( tai skaitā pat uz rentgenu) visām iedzīvotāju kategorijām, kas radīs nevajadzīgu spriedzi sabiedrībā.”

 

Gan 2010.gadā, gan 2011.gadā esam Jūs vairākkārt informējuši par situāciju Aizkraukles reģionā, kur kvota uz 1 iedzīvotāju ir zemākā vasltī ( 2011.gadā 5,90 Ls uz iedzīvotāju, ja zemgalē vidēji ir 15,00 lati).

Tā pat vēršu jūsu uzmanību uz nepietiekamu datu analīzi medicīnas iestādēs, kurās līdz reformai bija Neatliekamās palīdzības slimnīca. Pirms reformas liela daļa izmeklējumu, ārstu apskašu notika stacionāra ietvaros, tāpēc ambulatorās kvotas bija pieejamas. Pateicoties reformai lielākā daļa diagnostikas un ārstēšanas vismaz pie mums SIA’Aizkraukles slimnīca” notiek ambulatorajā daļā.

Tāpēc nav izprotama šāda kvotu aina:

Ambulatorās kvotas pa gadiem ( bez fiksētiem kabinetu maksājumiem un labarotorijas)

2008. gads

368 712 Ls

2009.gads

219 084 Ls

2010.gads

256 297 ls

2011.gads 

202 140 Ls

 

Valsts veselības politika ir vērsta uz stacionārās darbības samazināšanos, bet tai pat laikā SIA „Aizkraukles slimnīca” kopš reformu ieviešanas ambulatorā kvota ir strauji smamazinājusies (par 45%).

2011.gada kvota SIA „Aizkraukles slimnīca”sastāda 202 140 Ls, uz 2011.gada 1.septembri ambulatorā kvota izpildīta 204 095 Ls.

2011.gada jūlijā Ministru kabinets pieņēma lēmumu par papildus naudas naudas piešķiršanu ambulatorajiem pakalpojumiem, bet konkrēts  līdzekļu apjoms mums nav zināms.

Līdz ar to valsts apmaksājamie medicīniskie ambulatorie pakalpojumi SIA „Aizkraukles slimnīca” ir pārpildīti.

Šobrīd no saviem līdzekļiem nodrošinam minimālu pakalpojumu apjomu kvotas ietvaros visām iedzīvotāju grupām, bet bērniem un grūtniecēm nodrošinām visus pieejamos pakalpojumus bez ierobežojuma. Valsts apmaksāts pakalpojums iedzīvotājiem, ja netiek piešķirts papildus fiansējums ir sagaidāms tikai 2012.gada janvārī, tāpēc arī rindu garums uz 01.septembri  ir līz  4 mēnešiem.

 21.09.2011

 

Iesprūdusi jūlijā piešķirtā veselības nauda!

20.09.2011 Māra Libeka 

Daudzviet izsmeltas kvotas un pacientiem jāmaksā no savas kabatas Kaut gan valdība jau jūlija vidū pieņēma rīkojumu veselības aprūpes nozarei papildus piešķirt 6,6 miljonus latu, no kuriem 2,7 miljoni atvēlēti ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai, tomēr jau drīz būs oktobris, bet ambulatorās iestādes to vēl nav saņēmušas.

Veselības ministrs Juris Bārzdiņš regulāri atgādina, ka ambulatorajai aprūpei jādod "zaļā gaisma", jo ārstēšanās stacionāros izmaksā pārāk dārgi. Bet ministrija vilcinās ar piešķirtās naudas ieskaitīšanu, kaut daudzās ārstniecības iestādēs ir izsmeltas kvotas un pacientiem jāmaksā no savas kabatas.

Ne ministrijā, ne arī Veselības norēķinu centrā (VNC) nevarēja nosaukt nevienu objektīvu iemeslu, kāpēc tāda kavēšanās. Tikai vakar VNC interneta mājas lapā parādījās "Ambulatorajām ārstniecības iestādēm papildus piešķirtā finansējuma sadalījuma projekts", nevis precīzi skaitļi, cik kuram pārskaitīts.

Ministra preses sekretārs Oskars Šneiders skaidroja – lai būtu precīza aina, valdībai vēl ir jāpieņem grozījumi Ministru kabineta noteikumos par veselības aprūpes finansēšanas un organizēšanas kārtību, kur būtu noteikti sadales kritēriji 

Nākamo pirmdien tos apspriedīšot Ministru kabineta komitejas sēdē, bet precīzi nav zināms, kad valdība tos pieņems.

Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars sacīja, ka slimnīcai nav viegli dzīvot tādā neziņā, jo visvairāk no tās cieš pacienti. Piemēram, pie acu ārsta pieraksts pilns jau līdz novembra beigām. Arī pie citiem speciālistiem rindā uz valsts apmaksātajiem pakalpojumiem jāgaida gandrīz mēnesis. B. Kokars uzsvēra, ka iestādei ir jāzina precīzi, cik liela naudas summa un kad tiks piešķirta, lai varētu aktivizēt vai piebremzēt ar pacientu pieņemšanu ambulatori. Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Inguna Liepa pastāstīja, ka pacientu rindas uz dienas stacionāru esot pietiekami garas, jo tur ir vienīgā iespēja saņemt plānveida ķirurģiju un rehabilitāciju. Jau no gada sākuma ir ierobežota pieejamība ambulatorajiem pakalpojumiem, jo piešķirtais finansējums ir precīzi sadalīts pa mēnešiem tā, lai to nepārsniegtu. Tāpēc papildus piešķirtie līdzekļi pacientiem ir ļoti nepieciešami, lai laikus varētu tikt vizītē pie ārstiem, jo daudzi nevar atļauties samaksāt no savas kabatas. Ja līdzekļus saņems gada beigās, tos nebūs iespējams apgūt, norādīja I. Liepa, atgādinot, ka reiz jau slimnīca ar šo problēmu saskārusies.

Rīgas Austrumu slimnīcas vadītājs Viesturs Boka sacīja, ka ambulatorās kvotas šeit pārsniegtas par 700 tūkstošiem latu. Pagaidām gan pacientus tas neiespaidojot, bet slimnīcai pieaug parādi, tā laikus nevar samaksāt piegādātājiem par precēm. Arī "Veselības centra 4" valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds norādīja, ka ministrijas gausā rīcība pamatīgi ierobežo pieejamību ambulatorajiem pakalpojumiem – pacientiem jāgaida diezgan garās rindās.

Daļa pacientu samaksā paši, bet tad viņiem liek parakstīties, ka viņi atsakās no valsts apmaksātā pakalpojuma. Cilvēki ir neizpratnē, kāpēc to liek darīt.

Rēvalds skaidroja, ka šāda prasība ir ielikta MK noteikumos un ka ministrijas nodoms nav peļams – tā vēlas novērst situācijas, kad ārstniecības iestādes gandrīz ar varu spiež pacientus maksas medicīnas virzienā. Taču izpildījums šai prasībai esot dažāds. Ir iestādes, kur pacientam neko nepaskaidro, bet noliek priekšā veidlapu. Citur smalki un sīki izstāsta, kāpēc tas darāms, bet netrūkst arī tādu iestāžu, kur šo prasību ignorē. Septembrī veselības nozarei papildus tika piešķirts vēl 6,1 miljons latu, bet nav zināms, kad naudu būs iespējams saņemt.

 06.09.2011

Ar 2011. gada 06. septembri Aizkraukles iedzīvotājiem ir iespēja izmantot SIA "IRVE" (Apģērbu tīrīšanas serviss) pakalpojumus Aizkraukles slimnīcas teritorijā.

Darba laiks darba dienās no plkst.8.00-16.00.

Tālrunis 65133873.18.08.2011

„ Aizkraukles medicīnas Centrs”  popularizējot veselīgu dzīves veidu ne tikai pacientiem, veicinot  veselības aprūpes darbinieku un to ģimenes locekļu praktiskās iemaņas sportiskās nodarbēs ar kopēju mērķi: fiziskās un garīgās veselības veicināšanā, ģimenisko saišu stiprināšanā piedalījās LATVIJAS MEDICĪNAS DARBINIEKU XIII. VESELĪBAS DIENĀS  Raiskuma pagastā. Veselības dienas organizēja Latvijas Sarkanais Krusts , atbalstīja - LR Veselības ministrija, Latvijas Ārstu Biedrība, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība.

Par lielu gandarījumu „ Aizkraukles medicīnas centra”  komanda, 38 komandu konkurencē ieguva godalgoto 1.vietu.

 

 

 

 19.07.2011

Sirds veselības kabinets aicina uz BEZMAKSAS  sirds veselības risku noteikšanu (ārsta nosūtījums nav nepieciešams)!

Katram apmeklētājam tiek izsniegta sirds veselības novērtējuma karte, kurā atzīmēti viņa mērījumi (svars, ķermeņa masas indekss, vidukļa apkārtmērs, asinsspiediens, pulss) un asins analīžu rezultāti (holesterīna, glikozes līmeni), konstatētie riska faktori (vecums, nelabvēlīga iedzimtība, smēķēšana, cukura diabēts, hipertensija, aptaukošanas, paaugstināts holesterīna līmenis, stresa situācijas), kā arī ieteikumi (apmeklēt ģimenes ārstu, ievērot diētu, ja nepieciešams, atmest smēķēšanu, asinsspiediena vai holesterīna kontrole). Šo karti ieteicams saglabāt, lai pēc gada pārliecinātos, kas mainījies uz labo vai slikto pusi. Ar šo karti cilvēks var doties pie ģimenes ārsta.

 

Atrašanās vieta: Aizkraukles poliklīnikas 3. stāvā 316. kab.

 

Darba laiks: Darbadienās no plkst.8.00-16.00

 

Tālr.: 65133965

 15.06.2011

Aizkraukles reģiona iedzīvotājiem par izmaiņām veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā.

Ar 2011. gada jūniju SIA „Aizkraukles slimnīca” jāveic kvotu(valsts apmaksāto pakalpojumu summa) izmantošanas ierobežojumi, jo slimnīcai 2011.gadam iedalītā ambulatorā kvota ir 187 065 Ls. Līdz 2011.gada 1.jūnijam iedzīvotāji ir saņēmuši ambulatoros pakalpojumus kvotas ietvaros  jau par 170 330 Ls.

Katrā pieņemšanā pie ārsta speciālista turpmāk kvotas ietvaros būs pieejami tikai 2 pacientu apmeklējumi dienā. Tas attiecas arī uz visiem izmeklējumiem.

Kvota netiks ierobežota pediatra un endokrinologa pakalpojumiem, kā arī ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu laboratoriskajiem izmeklējumiem. Rentgena un datortomogrāfa izmeklējumi kvotas ietvaros būs nodrošināti bērniem un tiem, kuriem nepieciešama neatliekamā palīdzība traumpunktā.

SIA „Aizkraukles slimnīca” vadība informējusi gan Veselības ministriju, gan Veselības norēķinu Centru par iedzīvotāju vajadzībām neatbilstošo kvotu. Līdz šim esam saņēmuši tikai formālas atbildes. Ar saraksti var iepazīties sadaļā aktualitātes.  

SIA „Aizkraukles slimnīca”  valdeAizkraukles medicīnas centra sarakste ar Veselības norēķinu centru 14.06.2011

Vēstule no J. Bunduļa skatīt šeit ... /PDF fails/

Aizkraukles medicīnas centra vēstule skatīt šeit ... /PDF fails/

Veselības norēķinu centra vētule skatīt šeit ... /PDF fails/29.03.2011

Jaunas ārstēšanas iespējas ķirurģisku saslimšanu gadījumā!

  Aizkraukles Medicīnas Centrs informē, ka ir uzsāktas jauna tipa operācijas pēdas kaulu deformācijas gadījumā.

Tuvojas vasara un visi, īpaši sievietes, grib izskatīties un justies labi. Un kas gan to var izdarīt labāk kā atgūta veselības sajūta?! Visiem vairāk vai mazāk ir pazīstama pēdu deformāciju un greizo īkšķu problēma-jums sāp kājas, nevar piemeklēt atbilstošus apavus, kolēģi izsaka piezīmes par jūsu izskatu-šo problēmu lielākajā skaitā gadījumu palīdzēs novērst koriģējošā pēdas kaulu ķirurģija.

Metodes būtība ir deformētas pēdas kaulu mākslīga pārdalīšana, kaula ass izmaiņa un kaula sastiprināšana atjaunotajā stāvoklī. Operācijas laikā var tikt veiktas citas korektīvas manipulācijas-āmurveida pirkstu iztaisnošana, iestiepto saišu pārdale, iekaisušo locītavas kapsulu izgriešana u.c. Rezultātā pēdas forma kļūst vizuāli estētiskāka, atjaunojas struktūru sākotnējās anatomiskās attiecības, mazinās noguruma sajūtas un sāpes pēc slodzes. Tas gan nenotiek uzreiz, bet 2-3 mēnešu laikā pēc operācijas līdz pilnībā sadzīst kauli. Konsultācijas un operācijas šo saslimšanu gadījumā veic pieredzējuši traumatologi-ortopēdi dr.Jānis Dobelnieks un dr.Ēriks Vizulis. Operācijas tiek veiktas dienas stacionāra ietvaros.

Atgādinām-visiem Latvijas iedzīvotājiem, ka līdz šī gada 31.decembrim pacientiem ar ienākumiem līdz 120Ls uz ģimenes locekli tas ir pilnībā par velti. Tāpat atgādinām, ka, iedzīvotājiem ar maziem ienākumiem, bez maksas vai ar minimālu samaksu ir iespējams dienas stacionārā veikt arī plecu un ceļgalu artroskopijas, žultspūšļu laparoskopiskas izņemšanas, kā arī ginekoloģisku saslimšanu laparoskopiskās operācijas!!

Pirms plānveida operācijas pacientam jākonsultējas ar izraudzīto ķirurgu, jābūt izmeklētam, nedrīkst būt akūti slims.

    

 24.03.2011

Aizkraukles medicīnas centra poliklīnikas 1. stāvā ir atvērta kafejnīca "Cito".

Darba laiks - darbdienās no plkst. 830 līdz 1530

 

 08.02.2011

Aizkraukles medicīnas centrā darbu uzsāk zobu higiēnists.

Pierakstīties pa tālruni 65133895 20.01.2011

 Aizkraukles medicīnas centrā darbu atsāk bērnu psihiatrs, psihiatrs, narkologs dr. Evija Smilgāja.

Sīkāka informācija pa tālruni 6513388406.01.2011

Jaunums!!!

*Limfodrenāža

Masāža ar mainīgu gaisa spiedienu, kā rezultātā uzlabojas asinsrite un limfas plūsma. Šī procedūra palīdz ārstēt celulītu, novērst dažādas izcelsmes tūskas, likvidēt venozās atteces traucējumus. Ļoti efektīva procedūra pie „smagu„ un pietūkušu kāju problēmas. Tā ir viena no pamatprocedūrām figūras korekcijai un cīņai ar celulītu, kas aktivizē vielmaiņu ādas taukšūnās. Limfodrenāža mazina nogurumu, veicina muskuļu atslābināšanos, palielina ādas elastību, novērš dažādas izcelsmes tūskas. Masāža ar mainīgu gaisa spiedienu ne vien patīkami relaksē, bet arī uzlabo asinsriti un limfas plūsmu, kā arī palīdz izvadīt no organisma kaitīgos vielmaiņas galaproduktus – toksīnus.

Cena 10,- LVL

 

*Parafīna procedūras rokām un kājām

Procedūra uzlabo asinsriti, roku un kāju āda kļūst mīksta, gluda un samtaina.

Cena rokām 3,- LVL

         kājām 3,- LVL

 

*Jaunķemeru dūņu procedūras.

Aplikācijas cena sākot no 2,- LVL

Pierakstīties pa tālr. 65133878

 


05.01.2011

Paziņojam, ka traumpunkts ir atsācis savu darbību pilnā apjomā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām traumpunkta darbībā. 

Tālr. 65133899


Arhīvs
2022 (3)   
2021 (36)   
2020 (41)   
2019 (15)   
2018 (8)   
2017 (11)   
2016 (8)   
2015 (15)   
2014 (19)   
2013 (7)   
2012 (12)   
2011 (16)   
2010 (19)   
2009 (15)