Valsts sāks vēža savlaicīgas atklāšanas programmu
Apskatīt komentārus (0)


09.03.2009


Valsts sāks vēža savlaicīgas atklāšanas programmu
 
No 2009. gada janvāra Veselības ministrija sāk valsts organizētu un apmaksātu krūšu dziedzeru un dzemdes kakla ļaundabīgo audzēju savlaicīgas diagnostikas programmu.
 
Informē Aizkraukles slimnīcas onkologs Ziedonis Mauliņš:
 
— Saistībā ar vēža savlaicīgas atklāšanas programmu sievietēm vecumā no 25 līdz 70 gadiem nosūtīs uzaicinājumu veikt dzemdes kakla profilaktisko izmeklējumu, paņemot analīzi laboratoriskajai testēšanai. Sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem, lai laikus diagnosticētu krūts vēzi, krūtis izmeklēs ar mamogrāfijas metodi.
 
Kad sieviete saņems Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras vēstuli, to nedrīkst izmest vai pazaudēt, jo tajā būs norādes izmeklējumu veikšanai. Apskati sievietes varēs veikt vēstulē norādītajā vai pašas izvēlētajā ārstniecības iestādē. Sievietes, kurām nosūtīs šīs vēstules, izvēlēsies, vadoties pēc viņu vecuma un Iedzīvotāju reģistra datubāzē esošās informācijas par deklarēto dzīvesvietu. Pacientes, kuras vēstuli nesaņems 2009. gadā, to saņems 2010. gadā. Plānots, ka šogad uzaicinājumu pārbaudīt veselību nosūtīs 267 tūkstošiem sieviešu. Vēstulē būs norādīts izmeklējuma veids, ko valsts apmaksās, un arī informācija, kā rīkoties, lai izmeklējumu veiktu.
 
Aicinu visas sievietes, kuras saņems šādu vēstuli, nekavēties, bet norādītajā laikā un vietā ierasties uz izmeklēšanu. Šo iespēju vajag izmantot jo vairāk tāpēc, ka tā ir valsts apmaksāta un izglābs daudzas sievietes. Ja ļaundabīgo audzēju diagnosticē agrīnajā stadijā, to var izārstēt.      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA