Šogad naudas mazāk
Apskatīt komentārus (0)


09.03.2009


Šogad naudas mazāk
 
Patlaban veselības aprūpes iestādēm vēl nav īstas skaidrības, cik naudas šajā gadā no valsts budžeta atvēlēts gan ambulatorajai, gan stacionārajai pacientu ārstēšanai. Tāpat kā citām slimnīcām, arī Aizkraukles slimnīcai ir finansiālas problēmas.
 
SIA “Aizkraukles slimnīca” vadītājam Ērikam Vizulim pašreiz daudz laika jāvelta finanšu jautājumiem, jo pagaidām vēl nav apstiprināti jaunie veselības aprūpes izcenojumi, kuri būs lielāki nekā pagājušajā gadā. Sakarā ar valstī izsludināto taupības režīmu arī ārstniecības iestādēm, salīdzinot ar pagājušo gadu, izdevumi jāsamazina par 15 procentiem. Slimnīcai tas ir apmēram 30 tūkstošu latu mēnesī.
 
— Mēs patlaban izvērtējam Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) piedāvātos līgumus par ambulatorās ārstniecības un zobārstniecības pakalpojumu izmaksām. Šogad šajās jomās naudas būs par 10 līdz 15 procentiem mazāk nekā pērn. Tas nozīmē, ka valsts apmaksāto pakalpojumu būs mazāk, būs jauni cenrāži, un pacienti, kuri nevarēs rindā sagaidīt palīdzību par valsts līdzekļiem, par veselības aprūpi varēs maksāt paši, — saka Vizuļa kungs.
 
Pagaidām par ārstēšanos Aizkraukles slimnīcā par vienu dienu jāmaksā vēl pagājušā gada cena  — trīs lati. Taču pēc jaunajiem izcenojumiem maksa var būt amplitūdā no pieciem līdz piecpadsmit latiem. Gultu skaitu slimnīcā nesamazinās, kaut gan par stacionāru VOAVA līgumu vēl nav atsūtījusi. Taču, tiekoties un konsultējoties ar citu reģionu slimnīcu vadītājiem, Vizuļa kungs noskaidrojis, ka situācija visur ir gandrīz vienāda.
 
— Lai iekļautos VOAVA un Veselības ministrijas noteiktajos  finanšu “rāmjos”, vajadzēs samazināt arī algas vai atbrīvot darbiniekus. Tas ir problemātiski, jo mums jau tā daudzi strādā vairāk par vienu slodzi. Problēmas ir arī ar komunālajiem maksājumiem. Pirms gāzes cenu pieauguma mēs mēnesī par apkuri maksājām četrus, piecus tūkstošus latu, bet šajā sezonā — jau astoņus tūkstošus latu mēnesī. Tāpat ir arī ar ūdeni un elektrību, — teic direktors.
 
Vizuļa kungu, protams, satrauc arī tas, kam slimnīca “piederēs” pēc reģionālās  reformas. Viņaprāt, labākais risinājums būtu palikt Aizkraukles novadā, taču šis jautājums vēl jārisina ar pagaidām darbojošos Aizkraukles rajona padomi.
 
Jaunie veselības aprūpes izcenojumi šomēnes būs izvērtēti, tad slimnīcas vadība par tiem informēs Aizkraukles rajona iedzīvotājus.      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA