2010

23.11.2010

   Šā gada 24. oktobrī Aizkraukles medicīnas centrā pirmo reizi ķirurgs-flebologs I. Bruņenieks sadarbībā ar „Dr. U. Mauriņa Vēnu centra” ķirurgu-flebologu J.Rītu veica endoluminālo vēnu operāciju ar radiofrekvences metodi. Operāciju veic caur 3mm griezieniem un uzreiz pēc operācijas pacients var doties mājās. Operācijai ir teicams kosmētiskais efekts, kā arī operāciju ir iespējams veikt pacientiem ar nopietnām blakus saslimšanām.

   Šādas operācijas veic Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Cēsīs un Valmierā un tagad arī Aizkrauklē.

 12.11.2010

2010. gada 25. novembrī Aizkraukles medicīnas centrā būs iespēja veikt nervu jūtības pārbaudi (neirometriju).

Strāvas uztveres sliekšņa (Current Perception Threshold; CPT) mērīšana – automātiska, elektrodiagnostiska, neiroselektīva nerva novērtēšana.

 

Neirometriskā CPT metode ir elektrodiagnostiska, ātra un automātiska, standartizēta, neinvazīva pārbaude nerva funkciju novērtēšanai.

CPT novērtēšana ir veikta vairāk nekā 7000 pētniecības un medicīniskajās iestādēs visā pasaulē, sagatavots vairāk nekā 600 publikāciju un pierādīts, ka šī metode ir uzticama un nodrošina stabilu, atkārtoti iegūstamu rezultātu.

Priekšrocība salīdzinājumā ar tradicionālajām metodēm CPT tests ir kvantitatīvs rezultāts un šīs metodes spēja noteikt jušanas traucējumus jau no agrīnām subklīniskām stadijām līdz pat smagākām progresējošām anestēzijas stadijām.

 

Caur elektrodiem, kam ir zelta plāksnīšu forma un kas ir novietoti uz kājas vai rokas īkšķa, CPT neirometrs emitē dažādas intensitātes strāvas stimulus 0,01–9,99 mA diapazonā. Pacientam lūdz norādīt brīdi, kad viņš sāk sajust elektriskos stimulus; tas ir pacienta strāvas uztveres slieksnis (CPT).

Pastāvīga strāvas emisija nodrošina ļoti labi atkārtojamus rezultātus, ko neietekmē ādas biezums, temperatūra vai tūska.

 

CPT neirometrijas metodes priekšrocība ir arī triju dažādu frekvenču strāvas emisija, kas ļauj pārbaudīt dažādas nervu šķiedras:

n  2000 Hz ātro lielo mielinizēto Aδ šķiedru stimulēšanai

n  250 Hz mazo mielinizēto Aß šķiedru stimulēšanai

n  5 Hz mazo nemielinizēto C šķiedru stimulēšanai.

 

Aß, Aδ un C šķiedras veido vairāk nekā 90% perifēro nervu šķiedru.                                                             

 Ar “Neurotron CPT” iegūtais mērījuma rezultāts tiek salīdzināts ar apstiprināto CPT vērtību normas diapazonu. Tas ļauj klasificēt iegūto mērījumu pēc smaguma pakāpes. Ar šo metodi var noteikt samazinātu un palielinātu jutīgumu.

Šim neiropātijas skrīningam izmanto ātri veicamu pārbaudi. Mērījumam ir tikai skrīninga nozīme iespējamo neiropātiju konstatēšanai. Tas nav paredzēts diagnozes noteikšanai. Tas neaizstāj ārsta veiktu neiropātijas novērtējumu.

 

Ar neirometrijas palīdzību var konstatēt:

n  Sensorisko šķiedru bojājumu jau agrīnā stadijā;

n  Bojājuma tipu – hiperestēzija, hipestēzija vai anestēzija;

n  Kāda sensorisko šķiedru subpopulācija bojāta (Aß, Aδ un C šķiedras)

n  Sesnsorisko šķiedru bojājuma pakāpi un izplatību (tikai kājās vai rokās un kājās)

Neirometrija nav jāveic pacientiem, kam:

n  Jau agrāk ar neirogrāfijas metodi ir pierādīta polineiropātija;

n  Polineiropātija noris ar prevalējošiem vai klīniski skaidri izteiktiem motoriskiem traucējumiem (tad izvēles metode ir neirogrāfija)

n  Ir aizdomas par kompresijas neiropātijām (karpālā, kubitālā kanāla sindromiem u.c.) – izdara neirogrāfisku izmeklēšanu;

n  Ir dažādas izcelsmes spinālo saknīšu bojājuma sindromi.

Nosūtot uz izmeklēšanu, jāņem vērā arī ir gadījumi, kad pacientam bijis insults un ir hemihipestēzija. Tad izmeklējumu var veikt tikai otras puses locekļos.

 

Neirometrijas izmeklēšanas rezultātā var iegūt trīs atbilžu variantus.

1.   Ja SUS skaitliskā izteiksmē svārstās robežās 6-13, tas ir normas robežās un nav datu par sensorisko šķiedru bojājumu.

2.   Ja SUS ir patoloģiski zems 1-5, tad attiecīgās sensoriskajās šķiedrās diagnosticēta hiperestēzija. Šādi nervu bojājumi noris subklīniski, vai arī pacientiem ir dolorozas polineiropātijas pazīmes.

3.   Ja SUS ir paaugstināts 14-19, tad attiecīgās nervu šķiedrās ir pierādīts bojājums, kas rada mērenu hipestēziju.

4.   Ja SUS ir paaugstināts 20-25, tad attiecīgās nervu šķiedrās ir pierādīts bojājums, kas rada izteiktu hipestēziju.

Ja izmeklējuma laikā pacients nejūt pat maksimālo strāvas stiprumu, tas liecina par anestēziju – sensoriskās funkcijas trūkumu.

 CPT metode pārbauda nervu funkcijas pēdu pirkstu galos, kas ļauj noteikt neiropātiju mēnešiem vai pat gadiem pirms tā būtu nosakāma ar citiem testiem. Tādēļ varētu būt, ka pacientam parādās mērena neiropātija, kas vēl nav nosakāma ar citām metodēm (piemēram, kamertoni).

 


15.10.2010

Sezonālās gripas vakcinēšanas iespējas Aizkraukles medicīnas centrā.

 

Informējam par iespēju veikt sezonālās gripas vakcinēšanos slimnīcas traumpunktā. Vakcinēšanos veic  ar „Influvac” preparātu, kas veidots no trīs izplatītāko sezonas gripas vīrusu celmu novājinātās kultūras.

Vakcinācija paredzēta veseliem cilvēkiem, ar vīrusu tipa slimības pazīmēm potēties ir aizliegts! Pirms procedūras tiek veikta ārsta apskate.

Procedūru veic bērniem vecumā no trīs gadiem, grūtniecēm-ne ātrāk par otro grūtniecības trimestri(īpašos gadījumos-bez ierobežojumiem). Bērniem, jaunākiem par trīs gadiem jāvēršas ģimenes ārstu-pediatru praksēs, vai privāti praktizējoša pediatra konsultācijā. Bērna zīdīšana nav iegansts neveikt vakcināciju.

Pacientiem ar zināmām komplikācijām uz vakcīnu preparātiem vai to sastāvdaļām procedūra ir aizliegta!

Atgādinām, ka vakcinācija negarantē simtprocentīgu imunitāti!

Imunitāte izveidojas 2-3 nedēļu laikā un saglabājas 6-12 mēnešus.

Vakcināciju valsts neapmaksā, tas ir maksas pakalpojums VISĀM iedzīvotāju kategorijām.

Vienas procedūras cena - 7,- LVL.29.09.2010

Ar šā gada 1. oktobri Aizkraukles medicīnas centrā ir iespējams veikt zobu protezēšanas pakalpojumus.

Pieteikties pa tālruni: 265133895

Cenrādis atrodams sadaļā Ārstniecība - Zobārsts07.09.2010

Informējam, ka, sākot ar oktobri t.s. sociālā spilvena līdzekļu ietvaros trūcīgie pacienti ( izziņas trūc. vai 90, 120 vai 150 lati) varēs konsultēties par iespēju bez maksas operēties un ārstēties dienas stacionārā pie šādiem speciālistiem un ar sekojošām saslimšanām:

1)Dr.Grīnvalde - ķirurģiskas ārējo dzimumorgānu plastiskās operācijas, histeroskopijas, dzemdes miomatozes un adenomiomatozes ķirurģiska ārstēšana, ķirurģiska sterilizācija, dzemdes abdomināla un vagināla ekstirpācija, ķirurģiska kontracepcija.

2)Dr.Bruzgule - histeroskopijas, ķirurģiska sterilizācija un kontracepcija,
3)Dr.Volkovs - nelielu labdabīgu zemādas veidojumu ekscīzija, cirkumcīzija, hidrocēles operācija.
4)Dr.Bruņenieks, Dr.Leidums, Dr.Rubiķis – laparoskopiskas apendektomijas, holecistektomijas, diagnostiskās laparoskopijas, konvencionālas trūču un pēcoperācijas trūču plastikas.
5)Dr.Vizulis - ceļa locītavas artroskopijas, Dipitrēna kontraktūras operācijas, pleca locītavas stabilizējošas operācijas.

Pierakstīšanās reģistratūrā parastā kārtībā. Konsultācijas laikā pacientam netiks liegta arī cita viņu interesējoša informācija!

 07.09.2010

   Pateicoties tam, ka ir palielināts valsts finansējums ir palielinājusies  Aizkraukles poliklīnikas kvota. Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju apmeklēt izmeklējumus un ārstus speciālistus kvotas ietvaros.


20.07.2010

Jaunie vecāki Aizkrauklē saņems dāvanu komplektus no „Māmiņu aptiekas”

 

Aizkraukles slimnīcas ginekoloģijas nodaļas pacientes, sagaidot sava mazuļa dzimšanu, saņems īpašus dāvanu komplektus, ko sarūpējusi aptieku tīkla „Mēness aptiekas” programma „Māmiņu aptieka”.

Dāvanu komplektā jaunie vecāki atradīs autiņbiksīšu paraugus, vienreizlietojamos higiēniskos, mitrumu uzsūcošos paladziņus mazuļa pārtīšanai, higieniskās paketes māmiņai, krēmu mazulim vai māmiņai iekaisumu mazināšanai, krūštura ieliknīti, karotīti mazulim, dažādu putru paraugus un citus mazus nieciņus, kas mazuļa pirmajās dzīves nedēļās viņam ir nepieciešamu.

„Māmiņu aptieka” ir īpaša aptieka, kurā ir iespējams iegādāties visu bērniem un vecākiem. Šo aptieku ikviens pircējs pamanīs uzreiz – tajā ir īpaši noformēta vitrīna, izceltas mazuļu un māmiņas ikdienai nepieciešamās preces. Aptiekā strādā zinoši farmaceiti,  kuri palīdzēs klientam ne tikai izvēlēties piemērotāko medikamentu vai preci, bet arī sniegs konsultācijas dažādos jautājumos, piemēram, par zīdīšanas jautājumiem, par piemērotāko autiņbiksīšu, kosmētikas izvēli. Īpašs jaunums ir iespēja pielaikot preces grūtniecēm, piemēram, pirms un pēc dzemdību veļu, grūtnieču jostas.

Programmā „Māmiņu aptieka” šobrīd ir iesaistītas 23 aptiekas Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Madonā, Saldū, Talsos, Tukumā un Jūrmalā. Par programmā iesaistītajām aptiekām un pašu programmu vairāk var izlasīt „Mēness aptieku” mājas lapā www.menessaptieka.lv.

 

 

 

 15.07.2010

2010. gada 20.un 27. jūlijā autotransporta vadītāju un ieroču nēsāšanai un glabāšanai veselības pārbaudes nenotiks.

Fizioterapeits. 14.07.2010

2010. gada 19. jūlijā Aizkraukles medicīnas centrā darbu atsāk fizioterapeite Inga Siliņa-Miglāne

Darba laiks: Pirmdienās, Trešdienās, Piektdienās no 8:00-14:00Aizkraukles medicīnas centra sarakste ar Veselības norēķinu centru par kvotām.
07.06.2010

Lasīt vairāk ...


Pirmo reizi Aizkraukles medicīnas centrā tika veikta sarežģīta ceļa locītavas operācija! 07.05.2010

Pirmo reizi Aizkraukles medicīnas centrā tika veikta sarežģīta ceļa locītavas operācija - krustveida saišu atjaunošana endoskopiskajā tehnikā, kas līdz šim bija pieejama tikai specializētās Rīgas klīnikās.

   Operāciju pielieto pēc smagām sporta, sadzīves traumām. Tā tika veikta ar artroskopisko tehniku. Atšķirībā no klasiskās metodes, kurā veic plašu iegriezumu, ar šo metodi veic divus nelielus iegriezumus un operācijas gaitu kontrolē ar miniatūras kameras un displeja starpniecību. Tā ir mazāk traumatiska. Turklāt bojātās cīpslas aizvieto ar citām paša pacienta muskuļu cīpslām. Tās piestiprina ar moderniem materiāliem, kuri divu triju gadu laikā uzsūcas. Operējot pēc vecās metodes, nācās kalt kaulu, un operācijas vieta vairākus gadus bija sāpīga. Atlabšana pēc artroskopiskās operācijas ir ļoti ātra. Trīs četras nedēļas nepieciešams nēsāt īpašu atbalstošu apsēju, bet pēc trim līdz četriem mēnešiem jau var nodarboties ar tādu pašu fizisko slodzi kā pirms saslimšanas.

    Priecājamies, ka arī reģionu iedzīvotājiem kļūst pieejamas jaunās tehnoloģijas ķirurģijā.

 

   Orientējošā cena bez gultas dienām 950,- LVLElektroakustiskā un triecienviļņu terapija pie dr. Ē. Vizuļa
05.05.2010

Alternatīvs risinājums vecu un svaigu (sporta) traumu, neiroloģisku sāpju un ortopēdisku problēmu ārstēšanā.

Lasīt vairāk ...


VALSTS APMAKSĀTA KRŪTS VĒŽA PROFILAKTISKĀ pārbaude
01.04.2010

No 2010. gada 01. aprīļa SIA “Aizkraukles slimnīca” poliklīnikā ir iespēja veikt VALSTS APMAKSĀTU KRŪTS VĒŽA PROFILAKTISKO pārbaudi (skrīnings) ar mamogrāfijas izmeklējumu.

Lasīt vairāk ...


SIA ”Aizkraukles slimnīcas” valde informē
17.02.2010

2010.gads lielas pārmaiņas veselības aprūpē Aizkraukles reģionā salīdzinājumā ar 2009.gada nogali nav nesis. Kā jau visā valstī- naudas daudzums kļuvis mazāks, bet Aizkraukles slimnīca cenšas rast optimālu modeli, lai sabalansētu iedzīvotāju vajadzības un mūsu iespējas.

Lasīt vairāk ...


Ķirurgs Dr. Ints Bruņenieks
16.02.2010

Ķirurgs Dr. Ints Bruņenieks absolvējis Latvijas Medicīnas Akadēmiju, stažējies Hohstas Universitātes klīnikā Vācijā, vairāku starptautisku publikāciju līdzautors.

Lasīt vairāk ...


Skleroterapija
16.02.2010

Flebologa pieņemšanās iespējams veikt kāju vēnu skleroterapiju. Metodes pamatā ir slimās vēnas ķīmiska likvidācija. Procedūras laikā vēnā ar šļirci injicē sklerozantu - speciālu medikamentu, kas izraisa vēnas slēgšanos. Pēc procedūras vēna pamazām aizaug ar saistaudiem un izzūd.

Lasīt vairāk ...


Jauna neinvazīva ārstēšanas metode Aizkraukles slimnīcā
11.02.2010

Sākot no 19. februāra Aizkraukles poliklīnikā pie sertificēta traumatologa-ortopēda dr. Ē. Vizuļa (metode apgūta Prāgā), būs iespēja ārstēties ar jaunu, progresīvu, neinvazīvu metodi-skaņas triecienviļņa terapiju.

Lasīt vairāk ...


Darbu atsācis sirds veselības kabinets
15.01.2010

Lasīt vairāk ...


Ar 2010. gada janvāri par rentgena izmantošanu diagnostikā būs jāmaksā
05.01.2010

Ar 2010. gada janvāri rentgena izmantošana kļūst par maksas pakalpojumu visām iedzīvotāju grupām. Tas attieksies uz visu veidu izmeklējumiem pacientiem, kuri saņems pakalpojumu poliklīnikās vai traumu punktos. Arī gadījumos, ja rentgens tiks izmantots neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai. To nosaka 2009. gada 22. decembrī pieņemtie MK noteikumu Nr.1630 "Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 19.decembra noteikumos Nr.1046 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība", kas stājas spēkā 01.01.2010.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2022 (1)   
2021 (36)   
2020 (41)   
2019 (15)   
2018 (8)   
2017 (11)   
2016 (8)   
2015 (15)   
2014 (19)   
2013 (7)   
2012 (12)   
2011 (16)   
2010 (19)   
2009 (15)