Jaunumi

Par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētku brīvdienās

21. decembrī 2023
Par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētku brīvdienās

Pirms gaidāmajām Ziemassvētku un Jaungada brīvdienām Aizkraukles slimnīca atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām vienkāršu un akūtu saslimšanu gadījumos, kā arī gadījumos, kad ārsta palīdzība ir nepieciešama steidzami un neatliekami.

Medicīniskus padomus vienkāršas saslimšanas vai hroniskas slimības paasinājuma gadījumā brīvdienās un svētku dienās visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Iedzīvotāji tiek aicināti sazināties ar tālruņa speciālistiem arī gadījumos, kad ir šaubas, vai klātienes vizīte pie ārsta ir nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc brīvdienām, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.

Aizkrauklē neatliekamos gadījumos, kad nepieciešama ārsta konsultācija un medicīniska palīdzība klātienē, to ikviens iedzīvotājs varēs saņemt Aizkraukles slimnīcas uzņemšanas nodaļā visu diennakti.  Pacientiem tiek nodrošināta palīdzība dažādu sīku traumu gadījumos, iekšķīgo slimību paasinājumu gadījumos, kas neprasa neatliekamu stacionēšanu (piemēram, varam nokupēt nekomplicētu hipertonisko krīzi, sniegt pretsāpju terapiju, konsultēt un nozīmēt ārstēšanu augšējo elpceļu saslimšanu gadījumos (ARVI, bronhīts, angīna utml.), ja nepieciešams, pacientu stacionē aprūpes nodaļā.

Gadījumos, kad pacientam nepieciešama neatliekama ārstēšana - piem. miokarda infarkts, smagi akūti galvas smadzeņu asinstrites traucējumi, ķirurģiskas saslimšanas, kas prasa neatliekamu operāciju (piem., apendicīts, zarnu nosprostošanās, akūtas asiņošanas utml.)  tiek izsaukta NMP brigāde un pacientu pārved uz kādu no daudzprofilu slimnīcām . Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļā netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida palīdzības saņemšana.

Dzīvībai kritiskā situācijā zvaniet uz ārkārtas tālruni 113. Piemēram, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks, u.c.), ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.

Visa informācija par citām ārstniecības iestādēm, kurās var vērsties palīdzības saņemšanai svētku brīvdienās, ir pieejama NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā Kur saņemt medicīnisko palīdzību?.

AIZKRAUKLES SLIMNĪCA VĒL VISIEM MIERPILNUS UN VESELĪGUS ZIEMASSVĒTKUS.

Atgādinām, ka pēc tradīcijām uz Ziemassvētku galda jābūt 9 vai 12 ēdieniem, un,  ja svētkos organisms ir pārpūlēts, tad aicinām pēc svētkiem ieplānot konsultāciju pie mūsu uztura speciālista, kurš sniegs konsultācijas par veselīga uztura pamatprincipiem atbilstoši vecumam un dzīves veidam.

Priecīgus svētkus!

Jaunumi